Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Fundi i epokës Agnelli / Shkrihet i gjithë bordi drejtues i Juventus, dorëhiqet edhe Nedved

spot_img

Lajme të ngjashëm

Juventusi është tronditur nga dorëheqjet masive të të gjithë bordit, duke përfshirë presidentin Andrea Agnelli dhe zëvendëspresidentin Pavel Nedved.

Raportime të shumta në Itali pretendojnë se i gjithë bordi i drejtorëve të Juventusit ofroi dorëheqjet gjatë një mbledhjeje të aksionarëve të hënën në mbrëmje.

Maurizio Scanavino është emëruar Drejtor i Përgjithshëm  i klubit, ndërsa Maurizio Arrivabene pritet të qëndrojë në klub derisa struktura e re e bordit do të finalizohet gjatë muajve të ardhshëm.

Agnelli erdhri në krye të Juventusit në vitin 2010 dhe është gjithashtu edhe nënkryetar i Superligës Evropiane. Mbështetja e tij për Superligën, ka sjellë kritika të shumta, nga ata që e akuzojnë se la pas dore Juventusin, ekip që gjatë viteve të fundit nuk ka patur rezultate të kënaqshme si në Serie A dhe Champions League.

Më shumë


spot_img

spot_img