Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

“Fugoni me mallra për vota në Berat”, Meta i drejtohet qytetarëve me vargjet e Fan Nolit: Gjejini, izolojini, mos i toleroni! Bjeruni dhe shtypini…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar lidhur me ngjarjen e mbrëmjes së sotme në Berat, ku simpatizantë të PD kapën dhe ndaluan një fugon me mallra, duke thënë se po shpërndahen nga Bashkia Berat për vota në 25 prill.

Vetë Bashkia tha se janë akuza politike, pasi këto ndihma janë grumbulluar dhe po shpërndahen për të prekurit nga pandemia.

Meta përmes një shënimi në facebook, citon shkrimtarin e madh Fan Noli me poezinë e famshme “Anës lumenjve”.

Shënimi i plotë i Ilir Metës

Bravo qytetarëve të Beratit!

Gjejini! Izolojini! Mos i toleroni!

Nuk ka patronazhist, fuks dhe bandit, që mund ta ndalë Ndryshimin e Madh më 25 Prill!

“…Ngrehuni dhe bjeruni,

korini dhe shtypini,

katundar e punëtorë,

që nga Shkodra gjer në Vlorë!”

Me qetësi dhe vendosmëri drejt 25 Prillit!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img