Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Fugoni “full” me ushqime, hetohen në gjendje të lirë anëtarja e ZAZ dhe shoferi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Joana Melëngu dhe shoferi i fugonit që ishte i mbushur me ushqime nga rezervat e shtetit do të hetohen në gjendje të lirë.

Bëhet me dije se deri në orën 1:30 të mëngjesit ata kanë qenë në Porokurori. Joana Melëngu është anëtare e ZAZ-së dhe kryetare e rajonit Nr. 2 e PS-së në Berat.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme është ndaluar një fugon i mbushur me ushqime në Berat nga kandidati i PD-së Tomor Alizoti dhe disa mbështetës të kësaj partie. Ata pretendojnë se ushimet po shpërndaheshin tek qytetarët në këmbim të votës.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe dis herë presidenti Ilir Meta, i cili i bëri thirrje SPAK që të hetojë urgjent këtë krim zgjedhor, siç e quan Kreu i Shtetit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img