Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Ftesa për dialog, Basha: Rama të mos fshihet pas Gjiknurit, zgjidhja e krizës politike kërkon vullnet

spot_img

Lajme të ngjashëm

7521af4e9564dc115626f16e9bebd418

Kryedemokrati Lulzim Basha në ambjentet e jashtëme të selisë blu ka deklaruar se  zgjidhja e krizës politike është prioriteti i shqiptarëve.

Sipas Bashës, kushtetutën e Shqipërisë e ka shkatërruar krimi pas të cilit fshihen politikanët si Kajmaku apo Babani.

‘Sot për gjithë shqiptarët prioritet është zgjidhja e krizës. Zgjidhja e krizës politike është prioriteti absolut i Shqipërisë, PD dhe opozitës së bashkuar. Këtë krizë nuk e ka shkaktuar as kodi zgjedhor dhe as Kushtetuta e Shqipërisë. Të gjithë e dimë se kush e ka shkatërruar këtë kKushtetutë. Nuk është as e Kajmakut dhe as Babanit dhe e askujt. Prandaj zgjidhja e krizës politike duhet të vij vetëm përmes vullnetit politik. Nuk mund të fshihemi pas aferave politike. Nuk mund të fshihemi pas Damjan Gjiknurin, nëqoftë se është kështu le të ftojmë edhe Imer Lalën dhe të tjerët’, tha Basha

Më tej Basha ka shtuar se Rama nuk pse të fshihet kur bëhet fjalë për dialog.

Ne i kemi dhënë një përgjigje përfaqësuesve ndërkombëtar, dhe Edi Rama ka thënë që pas 30 Qershorit do e jap. Por jo ai nuk e dha dhe ne jemi gati, nuk mund të fshihemi si Rama pas Gjiknurit’, shtoi Basha.

Më shumë

spot_img