Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Ftesa e Ramës për Bashën dhe aleatët, kreu i PD bën lëvizjen e rëndësishme

spot_img

Lajme të ngjashëm

14c0e0b61396230cb679522f82c03f6e

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët opozitarë.

Mbledhja pritet të nisë pas 30 minutash, në orën 18:00, dhe vjen vetëm pak orë pas ftesës së hapur të kryeministrit Edi Rama dejtuar opozitës jo-parlamentare, për t’u bërë pjesë e një dialogu ka kushte për “Reformën Zgjedhore”.

Në një prononcim nga selia blu para se të niste mbledhja, Basha e ka quajtur ftesën e Ramës si “provokim të rëndë dhe tallje”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img