Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Fshehën vrasjen e Indrit ÇELËS, APELI nuk ndryshon vendim për 3 të akuzuarit (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

548cd6d656f7f9c9c7a11a2943cdbea1

Gjykata e Apelit ka lënë fuqi vendimin e Gjykatë së Shkallës së Parë, e cila caktoi masën ‘’arrest me burg’’ për Bujar Kusin, Ferdinand Bakallin dhe Ali Sulën.

Avokatët e të pandehurve kërkuan revokimin e vendimit për dënimin e këtyre 3 personave, të cilët u gjetën fajtorë për moskallëzim dhe pengim të zbardhjes të së vërtetës për vrasjen e teknikut të kondicionerëve Indrit Çelaj.

Bujar Kusi, Ferdinand Bakalli, Ali Sula dhe Lorenc Veliaj janë dënuar me burg nga Gjykata e Shkallës së Parë. Ky i fundit mori përsipër fillimisht autorësinë e krimit, por zbuloi se Çelaj u vra nga Griseldo Kusi. Për këtë ngjarje, Luan Çaka është dënuar me arrest shtëpie.

Më shumë

spot_img