Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Fshehën kokainën në trungun e pemës, policia italiane arreston dy shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0950c8a09e535f2ac27d928c61540ceb

Policia italianë ka vënë në pranga dy shqiptarë, të cilët akuzohen se kanë fshehur 1 kilogram kokainë në trungun e një peme.

Hetimet nisën pasi policia pikasi një shqiptar që kishte parkuar makinën në një rrugë afër fshatit Peneto, i cili shkoi drejt një peme dhe futi kokainën në zgavrën e saj.

Sapo shqiptari u largua, agjentët e policisë shkuan te pema dhe gjetën 1.3 kilogramë kokainë të mbështjellë me shirit ngjitës.

Substanca e gjetur ishte me një cilësi shumë të mirë dhe shitja do të sillte mbi 100 mijë euro. Të dy shqiptarët u arrestuan, ndërsa në shtëpinë e tyre u gjetë edhe një shumë parash, e cila u sekuestrua së bashku me makinën që përdorej për të transportuar drogën.

Më shumë

spot_img
spot_img