Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

“Fshati Rolling Hills” në librin e Historisë, Erion Braçe njofton: Do të zhbëhet! Ministrja e Arsimit urdhëroi rishikimin e të gjitha teksteve

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka urdhëruar rishikimin e të gjitha teksteve të arsimit parauniversitar, për të rregulluar pasaktësitë dhe të pavërtetat që janë shkruar.

Njoftimin e bën Erion Braçe, i cili merr si shembull skandalin në librin e Historisë së klasës së katërt, ku kompleksi luksoz “rolling Hills” me vila 500 mijë euro ishte cfutur në tekst si një fshat, teksa cilësohej si shumë i bukur dhe si një vend që jetohet mirë, me shkollë dhe qendër shëndetësore.

“E MBANI MEND KETE “FSHATIN”

NE LIBRIN E #HISTORISE?

AI FSHATI I RREME QE U MESOHEJ 10 VJECAREVE?!

DO TE ZHBEHET!

Me shume kenaqesi mesova se ministrja e #ARSIMIT @eviskushi, mblodhi, komunikoi, diskutoi me te gjitha stafet profesionale dhe,

#URDHEROI RISHIKIMIN E TE GJITHA TEKSTEVE TE ARSIMIT PARAUNIVERSITAR, PER TI “PASTRUAR” NGA CDO PASAKTESI APO E PAVERTETE NE RAPORT ME REALITETIN”, shkruan Braçe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img