Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Frymëmarrje” për Italinë, ulet numri i infektimeve dhe viktimave në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51f40210380c4bcf554f06441728e798

Italia ka regjistruar ulje të numrit të viktimave dhe infektimeve me koronavirus në 24 orët e fundit.

Në shtetin fqinj 207 pacientë humbën betejën me COVID, 100 më pak se ditën e djeshme, ndërkohë që u raportuan 20765 raste të reja.

Rajoni me numrin më të lartë të të infektuarve me 4397 raste të reja, ndërkohë që ndjek Emilia-Romagna me 3056 raste.

Që nga fillimi i apndemisë në Itali janë regjistruar 3.067.486 persona të infektuar dhe 99.785 viktima.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img