Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fruthi në shtatzëni, ja RREZIQET që i kanosen nënave dhe foshnjes

Shkruar nga Newsbomb

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion lidhur me rreziqet që i kanosen grave shtatzëna.

'Nëse nuk jeni të mbrojtura nga fruthi dhe infektoheni gjatë shtatzënisë, ju rrezikoni:

Të abortoni apo të lindni bebin të vdekur

Të lindni bebin parakohe (para javës së 37-të të shtatzënisë)

Të lindni bebin nën peshë

Nëse jeni shtatzëna dhe keni rënë në kontakt me dikë të infektuar me fruth, ndërkohë që nuk jeni të mbrojtura, ju duhet të takoni mjekun e familjes sa më shpejt të jetë e mundur.

Ai do t’ju këshillojë rreth masave që duhet të merrni për të zvogëluar rreziqet e lartpërmendura', thuhet në njoftimin e ministrisë.

51445119_1883828678394867_6549668257014480896_n.jpg

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese