Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Frrok Çupi: NATO do arrestojë Ilir Metën në 26 prill, SPAK ka 20 dosje të rënda për të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Frrok Çupi foli për bllokimin e aeroportit të Rinasit para disa ditësh nga kontrollorët e trafikut ajror që vendosën të mos jepnin shërbimin e tyre.

Sipas Çupit, presidenti Ilir Meta ka gisht në këtë çështje, ndërsa pretendon se me 26 prill, do të arrestohet nga forcat e NATO-s. Sa i përket çësthjes së Rinasit, thotë se do ishte vënë në pranga nëse bllokimi do të zgjaste edhe disa orë.

Ndërsa një tjetër problem që ka Meta sipas Çupi janë dosjet e rënda që ka SPAK kundër tij dhe kompanisë së tij.

Pjesë nga deklarata e Çupit në “Breaking”, Top Channel:

Ilir Meta është kapur në krim. Me 26 prill, Meta do të arrestohet qoftë dhe nga forcat e NATO-s se kreu një akt tradhtie ndaj SHBA dhe NATO. Nëse bojkotoi i hapësirave qiellore do të kishte zgjatur qoftë edhe disa orë, Ilir Meta do të ishte në pranga dhe në NATO do të ishte arrestuar në kushtet e flagrancës. Ka ndodhur në disa raste, qoftë me princin e Arabisë Saudite që kanë rënë në pranga për shkak të pengesave të tilla. Meta është kapur në spiunazh kundër Amerikës në favor të forcave të tjera.

Ajo ishte thyerje e madhe e aleancave që takohen dhe ndahen në kordonin që tani është prishur. Fati i Ilir Metës është parashkruar. Thjesht në llogaritjes që do bëjë, se 25 prilli nuk sjell asgjë për Ilir Metën, në llogaritjen e aleatëve do ketë ndëshkimin e tij. Problemi tjetër është i SPAK që ka 20 e ca dosje të rënda të Ilir Metës dhe kompanisë së tij. Akti i fundit që u krye në sytë tanë është akti që e ngatërron, e përzien, e fajëson në thyerjen e aleancave të Shqipërisë me fuqitë e tjera. Mund të ketë anuar dhe mund të jetë një bashkëpunim i madh që anojnë drejt Rusisë dhe fuqive të tjera, por kjo ka bërë që Presidenti t’i japë zjarr.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img