Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Frrok Çupi: Dy presidentë anti-amerikanë ka patur Shqipëria, Enver Hoxhën dhe Ilir Metën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Frrok Çupi komenton sjelljen e Presidentit Ilir Meta gjatë fushatës zgjedhore dhe përplasjen e ashpër me ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Çupi e quan Metën si të dytin president anti-amerikan që ka patur Shqipëria, pas Enver Hoxhës.

Në “Report Tv”, analisti Çupi tha se Parlamenti është i detyruar të rinisë procedurat për shkarkimin e Metës.

“Dy presidentë ka patur shqipëria anti-amerikanë kaq të zellshëm, njëri ishte Enver Hoxha brenda sistemit të vetë, dhe tjetri është Ilir Meta. Duhet të jepte dorëheqjen, nëse do e jepte do ishte çliruar parlamenti nga një presion, SHBA, publiku… Atëherë është i detyruar parlamenti të rinisë procedurat për shkarkimin e tij. Jam i sigurtë që Ilir Meta do të kërcënojë paqen, ai ka hyrë në një rrugë që askush se kupton çfarë gjërash të tmerrshme, antikushtetuese…”, deklaroi Çupi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img