Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Frrok Çupi bën deklaratën e fortë: Meta është një president i rrezikshëm për kombin!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Frrok Çupi ka komentuar humbjen e Partisë Demokratike dhe kërkesën për largimin e tij nga drejtimi PD-së, ku tha se ia duhej të jepte dorëheqjen, por sipas tij në PD nuk është standard dorëheqja.

“Në PD nuk është standard dorëheqja”, tha Çupi.

Më tej ai foli për kërkesën e parlamentit për shkarkimin e Metës, të cilin e quajti një president të rrezikshëm për kombin, si dhe një president anti-amerikan.

Pyetje: Shkarkimi i Metes?

Çupi: Kjo është një iniciativë e përsëritur që e ka plotësuar dosjen. Meta me sjelljet e fundit ka treguar se është një instrument shumë i rrezikshëm që akoma nuk po e kuptojmë përse luan, për ta shkaktuar konfliktin kombëtar, në rajon, që është dhe arsyeja që SHBA organizoi edhe stërvitjen e madhe dhe nuk dihet se Ilir Meta luan për cilin drejtim. Unë mendoj se është i gatshëm të shërbejë si President i Republikës për të sulmuar Amerikën dhe për të mbajtur anën e faktorëve të tjerë rus apo islamikë. Ne kemi një president të rrezikshëm për kombin, një President anti-amerikan. Është një gjë për t’u vënë re.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img