Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Frrok Çupi: Basha dhe Berisha si Musolini, Edi Rama është më modern edhe se shumë politikanë të Europës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Frrok Çupi e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si një nga politikanët më modern, që është edhe më përpara se disa kolegë të tij në Europë.

Ndërkohë për sa i përket kryedemokratit Lulzim Basha, Çupi e ka krahasuar me diktatorin fashist Benito Musolini. Sipas tij, Basha ka një stil arkaik, të njëjtë me Sali Berishën, pasi bën fushatë nëpër sheshe me flamuj dhe turma kërcënuese.

Analisti thotë se Berisha ka kopjuar Enver Hoxhën dhe ky i fundit kishte kopjuar Musolinin, ndaj edhe vjen kjo lidhje e Bashës me diktatorin fashist.

Rama është modern, ndoshta më përpara se shumë politikanë të Evropës, ndërsa Basha ka një stil arkaik, bën të njëjtin stil me Berishën nëpër rrugë nëpër sheshe me flamuj dhe turma kërcënuese. Vetë Berisha kishte kopjuar Enver Hoxhën, Enver Hoxha kishte kopjuar Musolinin dhe ne jemi akoma në periudhën e viteve ’40, para viteve ’40 që do të thotë se Basha tregon gjatë gjithë kohës që jam me Berishën, jam me Metën jam me Enver Hoxhën. Përmbajta e tyre është kërcënuese, të rrënon paqen njerëzore. Mund të ndodhte që një popull, të bjerë në gropë e të votonte bashin e Berishën e të binte në privitizëm”, tha Çupi në Top Talk.

Më shumë
spot_img
spot_img