Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

FRPD hap aplikimet për të rinjtë që duan të angazhohen në strukturat drejtuese, formulari dhe afati për dorëzimin e kandidaturave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forumi Rinor i Partisë Demokratike (FRPD) ka njoftuar hapjen e aplikimeve të reja për anëtarësime brenda strukturave drejtuese. Në njoftim janë publikuar kriteret që duhen përmbushur, ndërsa afati i paraqitjes dhe propozimeve të kandidaturave pranë Grupit Qendror të Punës, është deri më datë 31 janar 2022.

Deklarata e plotë e FRPD:

FRPD hap aplikimet për të rinjtë që duan të angazhohen në strukturat drejtuese

Forumi Rinor i Partisë Demokratike ka hapur Fushatën e Anëtarësimeve të reja, me qëllim ripërtëritjen dhe fuqizimin e antarësisë dhe strukturës së FRPD.

Të gjithë të rinjtë mund të aplikojnë nëpërmjet linkut të mëposhtëm: 
https://bit.ly/3KhSdci

Çdo kandidat që shpreh ambicien për t’u zgjedhur në strukturat drejtuese të FRPD në nivel lokal apo qëndror duhet të plotësojë formularin e tij personal, të cilin duhet ta adresojë në [email protected]

-Afati i paraqitjes dhe propozimeve të kandidaturave pranë Grupit Qendror të Punës është deri më datë 31 janar 2022.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img