Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Frontex ndalon 16 emigrantë në Devolll, mes tyre gra dhe fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf38c3cb278eaf58cae7661322dbed71

Policia Kufitare në bashkëpunim me Frontex kanë ndaluar gjatë natës 16 emigrantë të paligjshëm në Devoll.

Refugjatët janë ndaluar në afërsi të fshatit Trestenik. Mësohet se emigrantët e ndaluar janë të kombësive të ndryshme, si irakianë, marokenë, sirianë dhe algjerianë.

Ndërkaq, mes të ndaluarve ka edhe gra dhe fëmijë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img