Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Frikësohen shqiptarët, varianti i ri i koronavirusit mbërrin dhe në Kosovë, konfirmohen 3 rastet e para. Në Elbasan kishte…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

113e9605e57be52db38c338a7555fbd6

Varianti i ri i koronavirusit ka mbërritur në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, në një konferencë për mediat.

Ai tha se më herët IKSHPK-ja dërgoi 35 mostra në Gjermani për variantin e  ri të virusit COVID-19. Zemaj ka thënë se nga mostrat e dërguara në Berlin, tri prej tyre janë pozitivë me variantin e ri të Covid-19.

“Nga 35 mostra që i kemi dërguar, 3 prej tyre kanë rezultuar pozitivë”, ka thënë Zemaj në konferencë. Kështu Kosova ka mbyllur kufijtë me Britaninë e Madhe. 

Ndërkohë sot Kosova ka shënuar 5 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Po ashtu, mësohet se janë regjistruar 342 raste të reja me Covid-19.

Lexo edhe: A ka hyrë në Shqipëri varianti i ri i Covid? Bino tregon qytetin ku janë hasur 2 raste: Ka shenja që s’është i njëjti virus si më parë, por…

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img