Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Frikë për një tjetër sulm terrorist, SHBA thirrje qytetarëve për të shmangur aeroportin e Kabulit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA më Afganistan ka lëshuar sërish një paralajmëim duke u bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojë larg aeroportit të Kabulit.

“Për shkak të kërcënimeve të sigurisë në aeroportin e Kabulit, ne vazhdojmë të këshillojmë qytetarët amerikanë që të shmangin udhëtimet në aeroport dhe të shmangin portat e aeroportit,” thueht në njoftim.

Për shkak të një frike për një sulm terrorist në aeroport ambasada bën thirrje që amerikanët që janë në portën Abbey, porta Lindore, porta Veriore ose porta e Ministrisë së Brendshme të Re, duhet të largohen menjëherë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img