Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Frikë nga varianti i ri, Franca vendos karantinë të detyrueshme për Britaninë dhe disa shtete të tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Franca ka rikthyer karantinën e detyrueshme për udhëtarët që mbërrijnë nga Britania e Madhe.

Vendimi vjen pas frikës për përhapjen e variantit të ri të koronavirusit, atij indian. Lajmin e bëri me dije zëdhënësi francez i qeverisë, Gabriel Attal.

Aktualisht Franca ka në fuqi karantinimin e detyrueshëm për të gjithë udhëtarët nga Brazili, Afrika e Jugut dhe India.

Kjo do të thotë se kushdo që vjen nga këto vende, duhet të izolohet për 14 ditë, pavarësisht rezultatit të testit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img