Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Frikë nga variant Omicron, Holanda izolohet deri më 14 janar: Mbyllen baret, palestrat…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Holanda ka filluar një bllokim të rreptë gjatë Krishtlindjeve mes shqetësimeve për variantin e koronavirusit Omicron.

Dyqanet jo thelbësore, baret, palestrat, parukierët dhe ambientet e tjera publike janë të mbyllura të paktën deri më 14 janar.

albsig

Kryeministri Mark Rutte tha se masat ishin “të pashmangshme”. Vendet në të gjithë Evropën kanë shtrënguar kufizimet ndërsa variant Omicron po përhapet në shumë vende.

Rregullat e reja në Holandë janë më të rreptat që janë shpallur mbi Omicron deri më tani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img