Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Frikë nga përballja me vettingun, dorëhiqet zyrtari i lartë i Policisë së Shtetit Skënder Doda

spot_img

Lajme të ngjashëm

3e269c340acac13dc0e14c72aa0cc533

Zyrtari i lartë i Policisë së Shtetit, Skënder Doda ka dhënë dorëheqjen për të ndërprerë procesin e hetimit nga vettingu.

Drejtori i Menaxhimit dhe Drejtimit në Departamentin për Sigurinë Publike në Policinë e Shtetit, Skënder Doda i ka paraqitur dorëheqjen Ardi Veliut, ndërsa më vonë përmes një kërkese drejtuar Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit ka kërkuar ndërprerjen e procesit të hetimit ndaj tij në kuadër të vettingut.

Kujtojmë se Skënder Doda është zyrtari i katër i Policisë së Shtetit që jep dorëheqjen për të shmangur përballjen me vettingun.

Që me nisjen e vettingut kanë dhënë dorëheqjen Ernest Dimashi, Xhevahir Çeloaliaj dhe Arsen Sinamataj. Ndërsa janë përjashtuar nga policia pas procesit të vettingut Oltion Shehu, Edmond Papa, Arben Frashëri dhe Besim Shabani.

Në detyrë janë konfirmuar 21 drejtues policie.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img