Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Frikë nga një valë tjetër, Sllovakia ndryshon rregullat, rikthehet karantina për udhëtarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rritja e rasteve me Covid-19 ka bërë që Sllovakia të marrë masa të reja për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se qeveria e Sllovakisë ka marrë masa të reja për hyrjet në vend.

Duke filluar nga 9 korriku, të gjithë personat që nuk janë vaksinuar kundër Covid-19 dhe që duan të shkojnë në Sllovaki duhet t’i nënshtrohen karantinës 14 ditore.

Kjo vlen pavarësisht nga vendi i origjinës. Ndërsa udhëtarët që kanë marrë të dy vaksinat mund të udhëtojnë lirshëm.

Më shumë

spot_img
spot_img