Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Frikë nga një valë tjetër, ITALIA merr MASA të reja, mbyllen dyqanet dhe shkollat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6d8fcbc6dc43f71ffa2bc9aa0f2c3c9e

Qeveria italiane ka vendosur të marrë masa të reja për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Mediat italiane bëjnë me dije se një pjesë e madhe e Italisë do të mbyllet. Nga dita e hënë do të mbyllen të gjitha dyqanet dhe shkollat. Gjithashtu për festën e Pashkës gjitha Italia do të jetë zone e kuqe dhe do të izolohet.

Kryeministri Mario Draghi paralajmëroi një vale të re infeksionesh Covid 19. Ai tha se kjo mbyllje do të ketë pasoja, por që është e pashmangshme.

Kujtojmë që në itali gjatë një ditë ka pasur rreth 25 mijë të infektuar, ndërsa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 101,564.

Më shumë

spot_img
spot_img