Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Frikë nga një tjetër virus, Belgjika rikthen KARANTINËN, personat e infektuar me lijën e majmunit do të izolohen për 21 ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Belgjika bëhet vendi i parë që vendos karantinën e detyrueshme 21-ditore për rastet e lisë së majmunëve.

Janë tani gjithsej 14 vende që konfirmojnë raste të virusit me linë e majmunit, në një kohë kur OBSH paralajmëron një rritje të rasteve.

albsig

spring

Të infektuarit me virus duhet të izolohen për tre javë, thanë autoritetet shëndetësore belge pas identifikimit të tre rasteve në vend.

Maska kthehet në Nju Jork

Në të njëjtën kohë, përdorimi i detyrueshëm i maskës në ambiente të mbyllura kthehet në Nju Jork pasi u zbulua rasti i parë i lisë së majmunëve. Departamenti i Shëndetësisë inkurajon njujorkezët të mbajnë maska ​​​​për fytyrën për t’u mbrojtur nga shpërthimi i virusit të ri, si dhe nga COVID-19 dhe gripi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img