Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Frikë në kampin Lesbos në Greqi, infektohen me koronavirus 243 emigrantë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9b381e6a727fe792913c201dc945c97c

Kampi më i madh në Greqi pak ditë më parë u përfshi nga flakët duke lënë me mijëra emigratë të pastrehë.

Ditën e sotme autoritetet greke kanë raportuar se 243 emigratë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, duke e bërë kështu akoma më alarmante situatën.

“243 infeksione të reja janë zbuluar nga 7,000 azilkërkuesve të testuar”, thanë autoritetet greke në një deklaratë për median.

Pas zjarrit që ra në kamp rreth 12.000 emigratë kanë fletur në rrugë. Për këtë incident akuzohen 6 afganë.

Ministri i Migracionit Notis Mitarachi sot tha në parlament se ata që janë përgjegjës për zjarrin “do të vuajnë dënimin e tyre në Greqi dhe më pas do të dëbohen”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img