Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Frikë në Itali, rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f67f5835df37ecfad81856780596fdf3

13 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Itali.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan se gjatë ditës së fundit janë shënuar 1367 raste të reja.

Gjatë orëve të fundit në vendin fqinj janë shëruar 314 pacientë duke e çuar në 206.329, numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Numri i viktimave dhe i rasteve të reja ka shënuar një rritje, pasi ditën e djeshme 4 persona humbën jetën, ndërsa u shënuan edhe 870 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Itali 35,458 persona e kanë humbur jetën, ndërsa numri I përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 262,540.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img