Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Frikë dhe panik pranë Gjykatës në Elbasan, bie zjarr në pallatin 12-katësh (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë pak çaste më parë në një pallat 12-katësh në Elbasan, pranë Gjykatës.

Paraprakisht mësohet se zjarri ka rënë në bodrumin e pallatit, ndërsa janë evakuuar banorët. Në vendngjarje kanë mbërrirur dy zjarrfikëse që po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Ende nuk dihen rrethanat dhe shkaku i rënies së zjarrit, apo nëse ka persona të lënduar.

Njoftimi i policisë

Në lagjen “Kongresi i Elbasanit” në bodrumin e një pallati ka rënë zjarr dhe janë djegur disa materiale të një biznesi në pronësi të shtetasit D. Ç., dhe nuk ka probleme në jetën e banorëve.

Nga hetimi parapra dyshohet se zjarri ka rënë për shkaqe aksidentale. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses si dhe forcat e policisë për të bërë të mundur fikjen e zjarrit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img