Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Frika nga përhapja e COVID-19, anulohet festimi i Vitit të Ri në Londër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b875698d779030337e3705436fcf4f18

Kryetari i bashkisë së Londrës, Sadiq Khan ka deklaruar se nuk do të ketë shpërthime fishekzjarresh dhe festime në Londrën Qëndrore në datën 31 dhjetor.

Ai shpjegoi se shfaqja që zhvillohet zakonisht afër “London Eye” nuk do të mbahet këtë vit, pasi nuk mund të ketë grumbullime për shkak të koronavirusit.

I pyetur se si do t’i mbante njerëzit larg Londrës natën, ai u përgjigj: ‘Epo nuk do të ketë asgjë në qytet, ne po përpiqemi të shmangim një arsye që njerëzit të dalin jashtë”.

Shfaqjet me fishekzjarre që organizohen në Londër ndiqen nga miliona njerëz dhe marrin një buxhet të madh nga bashkia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img