Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Fressh Voice’, Balla fton të rinjtë nga e gjithë Shqipëria: Më 1 korrik…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

64ec10066c6f8caf244b48f16970530e

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka njoftuar se prej 1 korrikut starton platforma Fressh Voice.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai fton të gjithë të rinjtë në Shqipëri të aplikojnë për garën.

Sipas Ballës, Fressh Voice do të shërbejë edhe si një platformë zgjedhore në të gjithë territorin, por edhe në diasporë, për drejtuesit e rinj të rinisë eurosocialiste shqiptare.

Postimi i plotë:

Prej 1 Korrik starton platforma më e madhe rinore për të zbuluar në çdo komunitet udhëheqësit e gjeneratës tjetër. Vajza e djem 16 deri 28 vjeç, nga çdo shkolle, lagje, fshat i Shqiperisë, janë që sot të ftuar të aplikojnë prej datës 1 Korrik në www.fresshvoice.al

Do të jetë një eksperiencë fantastike.

Një konkurs talentesh të debatit, komunikimit, aktivizmit qytetar, që do të dalin perballë një jurie profesionale.

Fressh Voice do të shërbejë edhe si një platformë zgjedhore në të gjithë territorin, por edhe në diasporë, për drejtuesit e rinj të rinisë eurosocialiste shqiptare.

Kjo garë e të rinjve shqiptarë do të nxjerrë në pah forcat e reja aktive dhe përfaqësuese për betejat politike e qytetare të Partisë Socialiste për Shqiperinë që Duam.

Sot pasdite PREZANTIMI i aplikacionit dhe rregullat e platformës, por vetëm online përmes ZOOM, me shumë të rinj në Shqipëri dhe në diasporë. Sepse lufta me Covid-19 vazhdon dhe respektimi i masave mbrojtëse është i domosdoshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img