Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
20 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Francë/ Identifikohet një prej terroristëve, quhet Omar Ismail Mostefai

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një prej 7 terroristëve që vranë 129 veta në sulmet e Parisit, është identifikuar nga autoritetet franceze.

Ai është Omar Ismail Mostefai, një 29 vjeçar, qytetar i Francës por me origjinë algjeriane. Mostefai ka pasur rekorde të tjera krimnale, ndërsa njihej për bindjet e tij radikale.

Prokurorët francezë kanë deklaruar se sulmet ishin të koordinuara. Franca ka shpallur tre ditë zie, ndërsa vijojnë ende paralajmërimet se rreziku nuk ka kaluar ende.

129 persona humbën jetën dhe më shumë se 350 të tjerë mbetën të plagosur gjatë sulmeve terroriste të 13 nëntorit në Paris.

Lexo edhe:

Publikohet video që tregon momentin e përplasjes së policisë me terroristët në “Bataclan”

Si e mësoi François Hollande lajmin për sulmet? Truproja përkulet dhe flet me presidentin, mediat publikojnë fotot

Më shumë

spot_img