Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Franca ngrin të ardhurat e entiteve siriane dhe libaneze

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas tre vendimeve të publikuara në Fletoren Zyrtare, ditën e sotme Franca ngriu të ardhurat për shtatë entitete në Siri, Liban dhe në Kinë për përfshirjen e tyre të dyshuar në prograin e armëve kimike siriane. Janë regjistruar kompanitë “Al Mahrous Group” (Damask), përfshirë dy filiale në Dubai dhe në Egjipt, “Sigmatec” (Damask), “Technolab” (Liban) si dhe një shoqëri që ndodhet në Guangzhu në Kinë.

Gjithashtu janë prekur dhe dy shtetas sirianë si dhe një person i lindur në vitin 1977 në Liban, kombësia e të cilit nuk është përcaktuar.

Franca ngriu në janar të ardhurat e 25 entiteteve dhe zyrtarëve të kompanive siriane, por gjithashtu franceze, libaneze apo kineze, dyshuar për përfshirje në programin sirian të armëve kimike.

 

Më shumë

spot_img