Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Franca e frikësuar nga sulmet terroriste, Macron merr masa: Kemi dyfishuar forcat e sigurisë në kufi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a1f8c5129802400e7c72e11ff3f08e9b

Franca ka qenë shënjestër e 3 sulmeve terroriste në vetëm 1 muaj, ku si pasojë kanë humbur jetën 4 persona.

 

Aktet terroriste në qytetet e Lion, Nice dhe Paris, kanë detyruar presidentin e vendit të shtojë masat e sigurisë në kufi për të parandaluar sulme të tjera.

Lajmi u bë i ditur nga vetë Macron, i cili nëpërmjet një konference për shtyp njoftoi se do të ketë një rritje të personelit të sigurisë nga 2,400 në 4,800.

123710087_823266361763756_1011558987258823246_n.png

Ai thotë se “forcat policore do të fokusohen në luftën kundër emigracionit të paligjshëm dhe aktiviteteve trafikante”.

Macron, shpjegoi se shteti francez e sheh qartë që aktet terroriste vijnë si pasojë e këtyre personave që kanë tejmbushur territorin francez dhe janë një kërcënim për vendin.

Kujtojmë se një nga shkaqet kryesore të sulmeve të fundit është portretizimi në karikatura i Profetit Muhamed, e cila konisderohet fyerje për besimarët musliman.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img