Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Fotot tragjike që vijnë nga Greqia, pensionistët shpërthejnë në lot përpara bankave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5dbc26bac67f2b7889382264589f3890

Një tragjedi e vërtetë greke mund të konsiderohet ajo që po ndodh aktualisht në vendin fqinj, i cili që prej së hënës ka mbyllur bankat dhe nga bankomatet nuk mund të tërhiqen më shumë se 60 euro.

Kjo situatë më së shumti duket se ka goditur moshën e tretë në Greqi, të cilët nuk janë në gjendja as të tërheqin pensionet e tyre. Me dhjetra pensionistë janë mbledhur prej tre ditësh përpara bankave me shpresën se do të tërheqin paratë e tyre. Të shumtë kanë qenë ata që nuk e kanë përballuar dot situatën duke shpërthyer në lot.

Bankat do të qendrojnë të mbyllura deri më 6 korrik, një ditë pas referendumit që do zhvillohet për pranimin ose jo të marrëveshjes së propozuar nga kreditorët për Greqinë.

Lexo edhe: Tsipras nuk ndryshon qendrim: Referendumi do zhvillohet, grekët të votojnë kundër masave

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img