Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

FOTOT/ I nxehti afrikan, mjetet e Bashkisë së Tiranës lajnë rrugët me ujë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Masa shtesë për plehrat Nisur nga temperaturat tepër të larta në vendin tonë, nga i nxehti afrikan që ka përfshirë të gjithë Europën, Bashkia e Tiranës ka marrë masa për larjen e rrugëve në kryeqytet me ujë.

Siç mund të shihni edhe nga këto foto, mjete të shumta të bashkisë kanë dalë në terren, në orët kur edhe temperaturat janë më të larta, për të bërë freskimin e tyre.

Ndërkaq, përveç shesheve, rrugëve dhe hapësirave publike në qendër, puna vijon edhe nëpër lagjet e qytetit ku, bazuar mbi një grafik pune të mirëpërcaktuar, punonjësit vijojnë larjen e rrugëve dhe pastrimin e koshave të plehrave në qytet.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img