FOTOT E TMERRIT, Shikoni si janë djegur qytetarët nga sulmi terrorist në Londër

Publikuar tek: bota, më 10:54 15-09-2017 FOTOT E TMERRIT, Shikoni si janë djegur qytetarët nga sulmi terrorist në Londër

Vetëm pak orë pas shpërthimit në metronë, Prasons Green, në Londër kanë dalë fotot e parë të të plagosurve.

Pamjet e personave të djegur nga bomba artizanale që u hodh mëngjesin e sotëm janë shokuese. Të plagosurit kanë djegie të rënda në fytyrë dhe trup.

Ndërkohë policia ka konfirmuar zyrtarisht se shpërthimi ishte një sulm terrorist. Sakaq, raportohet se nga sulmi janë të paktën 20 persona të plagosur, përfshirë edhe fëmijë. Po ashtu dyshohet për një bombë të dytë dhe policia londineze vazhdon hetimet.

 

 

Parsons-Green-explosion-1066267.jpg

 

parsons-green-injured-1066297.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Uragani “Irma”/ Trump nga Florida, mbështetje banorëve: Jemi me ju
Raketa e Koresë së Veriut, reagon NATO: Shkelje e pamatur e rezolutave të OKB-së »
Article Logic
Execution time: 0.011388063430786
array(1) { ["section"]=> string(84) "fotot-e-tmerrit-shikoni-si-jane-djegur-qytetaret-nga-sulmi-terrorist-ne-londer-92441" }