Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Fotot e aksidentit me 4 të vdekur, furgoni u rrëzua nga ura në Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6e2753c01e05887cae9f3fc305aae9db

Një aksident tragjik që mori jetët e 4 personave ndodhi dje në Korçë. Por tragjike mund të cilësohen edhe fotot pas aksidentit, se si një furgon ka rënë nga lartësia e një ure në rrjedhën e lumit dhe si si kabina e mjetit është transformuar. Në lumë kanë përfunduar edhe arkat, te të cilat tregtarët do fusnin perimet.

Aksidenti ndodhi në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Një furgon mallrash me targë AA108IB, ka rënë nga ura e fshatit Drithas, nga një lartësi prej 10 metrash, rreth orës 22:40 të ditës së dielës.

Si pasojë e aksidentit ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit, shtetasi Ergi Manllija 29 vjeç, si dhe 3 pasagjerët e tjerë, Delion Qerreti 24 vjeç, Merita Hyka 41 vjeç dhe A.H 15 vjeç.

Të tre pasagjerët ndodheshin në sediljen e parë të furgonit, ndërsa pjesa e pasme e tij ishte e mbushur me arka. Furgoni ka ardhur nga qyteti i Lushnjes për tu furnizuar me produkte bujqësore në zonën e Korçës.

furgonkorce4

furgonkorce3

furgonkorce

Më shumë

spot_img
spot_img