Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

FOTOLAJM/ Vendosen 109 karroca bosh në qendër të Lviv si simbol i fëmijëve të vrarë nga sulmet ruse  

Lajme të ngjashëm

Ukraina prej më shumë se tre javësh vijon të jetë nën sulmet dhe bombardimet e forcave ruse.

OKB bëri me dije se deri më tani më shumë se 800 civilë kanë mbetur të vrarë nga shpërthimet dhe lëshimet e raketave, ku mes viktimave janë dhe 109 fëmijë.

Ditën e sotme autoritetet vendase vendosën 109 karroca bosh në Lviv për të simbolizuar fëmijët që janë vrarë gjatë pushtimit rus.

Më shumë