Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

FOTOLAJM/ Tirana “boshatiset” për fundjavë, autostrada bllokohet që në orët e mëngjesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Temperaturat e larta kanë bërë që qytetarët të zgjedhin të largohen nga Tirana në fundjavë, për t’ju drejtuar jugut të vendit dhe plazheve të afërta në Durrës e Gjirin e Lalzit. Newsbomb.al ka siguruar pamjet e autostradës mëngjesin e kësaj të shtune.

Siç shihet, të dyja korsitë për daljen nga Tirana, me drejtim Durrësin, janë të bllokuara. Një numër tepër i lartë mjetesh që kanë mbetur në trafik. Shërbimet e Policisë Rrugore pavarësisht se janë në terren, gjatë fundjavave kanë bërë thirrje që të aksesohen dhe rrugët dytësore.  

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img