Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

FOTOLAJM/ Thatësira e madhe bën “fushë” basenin e hidrocentralit të Banjës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nuk është as ndonjë fushë dhe as ndonjë lëndinë në Shqipëri! Është baseni i hidrocentralit të Banjës, në Gramsh, i cili si pasojë e thatësirës së madhe nuk ka më “pikë uji”.

Studio e fotove “LAS” ka bërë disa shkrepje në hecin e Banjës ku shihet se nga mungesa e reshjeve uji është tërhequr dhe i gjithë baseni është shndërruar në një fushë gjigande. Pjesa më e madhe është tharë dhe plasaritjet e tokës duken qartë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img