Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

FOTOLAJM/ Richard Grenell nis mëngjesin me një vrapim në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ditën e sotme e ka nisur me një shëtitje në Tiranë.

Ai ka publikuar një foto nga sheshi “Skënderbej”, ku shkruan:

“Një vrapim i mëngjesit të së shtunës rreth Tiranës është një mënyrë e shkëlqyer për të nisur ditën.” 

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, Grenell dje ka dhënë një intervistë për “Politika”,  duke thënë se mendon që kryeministri Albin Kurti nuk është një lider i mirë për Kosovën.

“Unë nuk mendoj që ai është një lider i mirë për popullin e Kosovës, liderë të tjerë do të ishin më të mirë. Nuk është vetëm opinioni im, unë besoj që është edhe amdinistrata aktuale amerikane e sheh në këtë mënyrë. Kujtone që ai shkoi në Ëashington dhe nuk e arriti as Shtëpinë e Bardhë, nuk u fut brenda. Ai ishte përgjatë rrugës me staf administrativ. Kjo s’mund të ndodhte nën Trumpin. Ne mund të organizojmë takime të nivelit të lartë dhe të çojmë mesazhe të forta dhe të qarta. Vetëm kujtoni që Kurti refuzoi të miratoj gazsjellësin, dhe Kosova ka nevojë për energji. Nuk përbën kurrfarë sensi”, tha Grenell dje.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img