Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

FOTOLAJM/ Qyteti Korçës “zgjohet” i zbardhur nga dëbora

Lajme të ngjashëm

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë edhe reshjet e dëborës në qytetin e Korçës.

Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës është zgjuar e zbardhur nga dëbora. Megjithatë në rrugët e qytetit nuk paraqiten problematika në qarkullim edhe pse duhet lëvizur me kujdes.

“Në Qarkun Korçë gjatë natës nuk ka patur rreshje. Temperaturat mesatare shkojnë deri në -3 gradë. Aktualisht moti është i vrenjtur dhe prej orës 7:30 kanë filluar rreshjet e dëborës. Kontraktorët janë në gadishmëri për Mirëmbajtjen Dimerore,” njoftoi ARRSH.

Më shumë