Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

FOTOLAJM/ Oborri i mbushur me nxënës, punëtori lyen me bojë në tarracën e shkollës në kryeqytet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, më 12 shtator në të gjitha shkollat e arsimit parauniversitar nisi sot viti i ri akademik 2022-2023.

Ndonëse në çdo shkollë të vendit, çdo gjë duhet të ishte gati për të mirëpritur nxënësit, duket kjo nuk ka ndodhur në shkollën “Ismail Qemali” në Tiranë, pasi punimet për rikonstruksion vazhdojnë edhe në ditën e parë të mësimit.

Në foton e shkrepur nga LSA, duket një punëtor, i cili ndodhet sipër tarracës së gjimnazit duke lyer me bojë shkronjat e emrit të shkollës “Ismail Qemali”.

Pavarësisht se oborri është i mbushur me nxënës dhe mësues, punëtori i pashqetësuar vazhdon punën e tij, duke lyer shkronjat me bojë të kuqe.

Më shumë
spot_img
spot_img