Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

FOTOLAJM/ Ministrat nisen me furgon drejt Prishtinës, për mbledhjen e dy qeverive

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë do të mblidhen sot për firmosjen e disa marrëveshjeve të rëndësishme mes dy vendeve. Ky takim vjen në vazhdën e atij të nëntorit 2021 që u organizua në Elbasan me ftesë të kryeministrit Rama.

Ndërkohë, sot në Prishtinë do të mbahet mbledhja e radhës, me ftesë të kryeministrit Kurti. Delegacioni shqiptar ka shkuar atje që dje, ndërsa sot janë nisur drejt vendit të takimit, me furgon. “Rrugës për në Prishtinë… Mbledhja e 8-të e dy qeverive”, shkruan ministrja Milva Ekonomi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img