Hapësire reklamuese

Social Bomb

FOTOLAJM/ Fotografia që qarkullon në media dhe ndryshimi drastik në pamje i Mërtirit

Shkruar nga Newsbomb
Mirel Mërtiri, biznesmeni në kërkim ndërkombëtar dhe i cilësuari si "truri" i inceneratorëve, është shfaqur mbrëmjen e së hënës në televizion. Njeriu që kërkohet me "lupë" nga drejtësia shqiptare për miliarda lekë dëm shtetit, u shfaq i kuruar dhe me një "look" krejt tjetër. Në një emision që zgjati plot 3 orë në Syri TV, më shumë u duk show mediatik nga ana e Mërtirit se sa përgjigje reale për atë që kërkon të dijë opinioni publik. Kur u pyet se sa janë shifrat e përfituara nga inceneratori i Tiranës, fillimisht tha 50 milionë euro, më pas 60 milionë euro dhe në fund e mbylli me 72 milionë euro. Pikërisht kjo deklaratë me shume tymnajë ka nxitur reagim të madh në rrjet duke evidentuar faktin se vetëm një pronar fiktiv nuk di shumën e gjeneruar nga kompania e tij. Siç shihet nga kjo fotografi, por dhe të tjera që qarkullojnë në media prej vitesh, biznesmeni i aferës së inceneratorëve ka një pamje krejt tjetër nga ajo që publiku ka parë dhe ashtu siç Mirel Mërtiri ishte protretizuar. Megjithatë, me aq miliarda sa i janë vjedhur shqiptarëve me inceneratorët... Mirel Mertiri pak vite me pare Mirel Mertiri pak vite me pare Mirel Mertiri dje ne media, 18 Dhjetor 2023 Mirel Mertiri dje ne media, 18 Dhjetor 2023 ne Syri TV

Pjesë nga emisioni sipas rrjedhës kronologjike:

Lexo edhe: Nga pronësia e impianteve te akuzat për inceneratorët, të vërtetat e Mirel Mërtirit Lexo edhe: “S’jeni paraqitur në Komisonin”, Mërtiri-Këlliçit: Mos gënje, s’kam marrë ftesë Lexo edhe: A e njihni Ëngjëll Agaçin? Mërtiri: Kam njohje me politikanë shqiptarë Lexo edhe: Mirel Mërtiri bën deklaratën e fortë: Klodian Braho i shërben dikujt në politikë Lexo edhe: Mirel Mërtiri “shigjeton” SPAK-un: Njerëzit në burg në mënyrë të padrejtë Lexo edhe: “Nuk kam marrë ftesë në Komisionin Hetimor”, Këlliçi nxjerr bllof Mërtirin Lexo edhe: Mërtiri deklaron humbje, Këlliçi e ironizon: Ty të paskan ngrënë hakun Lexo edhe: “Nuk i fshihem SPAK-ut”, Mirel Mërtiri tregon se ku ndodhet Lexo edhe: Këlliçi- Mërtirit: Pse urdhëruat që Bashkia e Tiranë mos paguajë për dherat e Teatrit Lexo edhe: Inceneratori i Tiranës, Mirel Mërtiri bëhet lëmsh me shifrat (DEBATI) Lexo edhe: SPAK e shpalli në kërkim, habit Mërtiri: I jam lutur të vijnë për deklaratën time  Lexo edhe: Këlliçi zë “mat”Mërtirin: I paguani 300 mijë euro Bashkisë, keni lidhje me Veliajn Lexo edhe: Nuk ndalet Mirel Mërtiri, publikon fakte: Klodian Braho udhëton me kriminelë Lexo edhe: Këlliçi-Mërtirit: S’do marrësh azilpolitik, trego të vërtetën Lexo edhe: Çim Peka “shpërthen” ndaj Mirel Mërtirit: Je i zhytur, kthe paratë dhe ik Lexo edhe: A e njihni Erion Veliajn? Mirel Mërtiri në siklet: Do ia them SPAK-ut

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese