Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

FOTOLAJM/ Banorët e Rubikut të harruar nga shteti, marrin kazma e lopta dhe shtrojnë vetë rrugën e fshatit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dora e shtetit për ta është inekzistente. Banorët e fshatit Rrasfik në Rubik kanë vendosur që rrugën ta shtrojnë vetë, të mobilizuar me kazma e lopata dhe mjete të tjera.

Lajmin e jep Rigerta Loku, ish-kandidatja për deputete e “Nismës Thurje”.

“Epo mirmengjesi. Banorët e Rrasfikut në Rubik u mblodhën dhe e shtruan vetë rrugën e fshatit.  Të bashkuar gjithçka është e mundur. Falemindert për shembullin! Ju lumshin krahët”,  shkruan Loku dhe dnan fotot e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img