Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

FOTOLAJM/ Aktivistët protestojnë me ngrohëse elektrike para Ministrisë së Arsimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbyllja e shkollave për tre ditë në të gjithë Shqipërinë, për tre ditët e para të kësaj jave, ka bërë që një grup aktivistësh të ngrihen në protestë para Ministrisë së Arsimit. Ata kanë marrë me vete dhe disa ngrohëse elektrike, për ngrohjen e munguar në shkolla.

“Arsimi në vend sot është kthyer në momentin që e ka lënë dhe Migjeni, një kafshatë që nuk kapërdihet, nxënësit prindërit duhet të kapërdijnë sot këtë kafshatë çdo mëngjes”, tha një prej aktivistëve që ishte i pranishëm në protestë.

Më shumë


spot_img
spot_img