Hapësire reklamuese

Social Bomb

FOTOLAJM/ Aktivistët protestojnë me ngrohëse elektrike para Ministrisë së Arsimit

Shkruar nga Newsbomb

Mbyllja e shkollave për tre ditë në të gjithë Shqipërinë, për tre ditët e para të kësaj jave, ka bërë që një grup aktivistësh të ngrihen në protestë para Ministrisë së Arsimit. Ata kanë marrë me vete dhe disa ngrohëse elektrike, për ngrohjen e munguar në shkolla.

“Arsimi në vend sot është kthyer në momentin që e ka lënë dhe Migjeni, një kafshatë që nuk kapërdihet, nxënësit prindërit duhet të kapërdijnë sot këtë kafshatë çdo mëngjes", tha një prej aktivistëve që ishte i pranishëm në protestë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese