Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Fotografon dhe rrëfen bisedat, Ben Blushit i ndodh incidenti në Kavajë: Do të vras ç’punë ke këtu?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari dhe ish-deputeti Ben Blushi prej pak kohësh sjell në rrjetet sociale histori të personazheve të veçantë që i has kryesisht në rrugët e Tiranës.

Blushi rrëfen takimet me ta, teksa u kërkon t’u realizojë një fotografi që thuajse në të gjitha rastet ia pranojnë.

albsig

Megjithatë sot, ai ka rrëfyer një incident që i ka ndodhur në Kavajë, teksa ka fotografuar një motor në rrugë. Ja çfarë shkruan Blushi:

KAVAJA, NJË HISTORI E SHKURTËR DHE NJË PYETJE AKOMA MË E SHKURTËR

Kaloja në një rrugicë në Kavajë. Pashë një motorr të vjetër dhe një shishe qumështi mbi trotuar.

Nuk e di pse rrinin afër njëra tjetrës. Më pëlqyen ashtu si dy objekte pa lidhje dhe vendosa ti fotografoj.

 Pa shkrepur as dy herë dëgjoj një burrë që ulërinte duke vrapuar drejt meje. Ishte i skuqur sikur i kisha marrë shishen e qumështit.

Mos fotografo motorrin. Zhduku, do të vras.

Çfarë ke i thashë?

Do të vras çpunë ke këtu?

Nuk kam asnjë punë po fotografoj rrugën.

 Më jep aparatin

 Nuk ta jap aparatin

 Ma jep se do të vras

Nëse më vret nuk e hap dot aparatin tim

Do të vras nëse ke fotografuar motorrin

 Po pse motorri jot është?

 Nuk është motorri im po prapë do të vras

Qetësohu, i thashë.

Ske turp maskara, fotografon nëpër rrugë.

Qetësohu se nuk kam fotografuar asgjë

Zhduku se do të vras zhduku shpejt.

 U zhduka.

Tani kam një pyetje për ju.

Ky burrë çfarë kishte a ma shpjegoni dot?

A ju duket se i ngjan dikujt në këtë faqe?

Unë nuk di ti jap motorrit dhe në jetën time skam pirë kurrë qumësht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img