Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Fotografoi votën, shoqërohet në polici një votues në Prizren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fcec3df27050cf77a6417f829c59aaa5

Një votues në Kosovë është shoqëruar për në polici, pasu ka fotografuar votën në një qendër votimi në Prizren.

Ngjarja ka ndodhur në qendrën e votimit në shkollën “Nazim Kokollari” në Prizren.

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit ka konfirmuar se rasti ka ndodhur rreth orës 10:03.

Menaxherja në këtë qendër votimi, Belkize Hoxha tha se në këtë qendër një përfaqësuesi i KDI-së ka vërejtur se një votues ka fotografuar votën.

Sipas procedurave është njoftuar policia dhe personi është shoqëruar në komisariat.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img