Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Foto zyrtare nga samiti, Komisioneri Varhelyi: BE ka vendosur 30 miliard euro për Planin Ekonomik, Ballkani Perëndimor duhet të jetë një

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Oliver Varhelyi ndan foto zyrtare nga samiti që është zhvilluar sot në Tiranë, me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai thotë se BE ka vendosur të japë 30 miliardë euro për Planin Ekonomik të Investimeve.

“Plani Ekonomik dhe i Investimeve nuk do të funksionojë nëse Ballkani Perëndimor nuk funksionon si një”, shkruan ndër të tjera Varhelyi. “Nga bërja e realitetit e Tregut të Përbashkët Rajonal do të përfitojnë qytetarët dhe biznesi.”

Më tej, Komisioneri për Zgjerimin ka theksuar se BE është gati dhe ka vendosur të japë 30 miliard euro për këtë treg, por rajoni sipas tij është ai që duhet të jetë gati.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img